Burun Estetiği Ameliyatında Sıkça Sorulan Sorular

Burun yapısı yüz yapısıyla uyuşmayan ve bu yüzden burun şeklinden memnun olmayan kişilerin genellikle ilk başvurduğu yöntemlerden birisi burun estetiği ameliyatıdır. Kişiler burun deliklerinin genişletilmesi veya daraltılması için, burnun alın çizgisi ile dudak açısını ayarlatmak için ve burun kemerini aldırmak için ameliyat olmayı tercih etmektedir. Ön muayeneler sonrasında alınan kararlarda kişilerin burun estetiği olma kararlarını etkileyen birçok soru işareti akıllarında yer almaktadır.

Anestezinin etkisi, estetik ameliyat sonrasında oluşabilecek morarmalar ve burun estetiği ameliyatlarının zararlı olup olmadığı gibi sorular genellikle kişilerin estetik ameliyat olma fikirlerini ertelemelerine neden olmaktadır. Kişilerin akıllarındaki soruları yanıtlamak için yararlandığımız estetik burun İzmir websitesi kaynaklarından derlediğimiz bilgileri bu yazıda sizlerle paylaşacağız.

1- Burun Estetiği Ameliyatları Zararlı Değildir

Kişilerin estetik ameliyat olma kararlarını olumsuz etkileyen ilk problem ameliyatın zararlı olup olmayacağıdır. Genellikle düşünüldüğünde kişilerin vücutlarında oluşan bir problemin tedavi edilmesi ve bu tedavi sonrasında iyileşmesinin sağlanması için ameliyat başvurulan yöntemlerden biridir. Bu yüzden kişilerin vücutlarında beğenmediği bir bölge için olabileceği estetik ameliyatlar kişilere zararlı olmaktan daha çok yarar sağlamaktadır. Kişiler burun estetiği ameliyatları ile yüz yapısıyla uyuşmayan burun bölgelerinin düzeltilmesi için başvurdukları cerrahlarla yaptıkları görüşmeler sonrasında ameliyat olmaktadır. Ameliyat sonrasında daha doğal ve güzel bir görünüme kavuşan hastalar; kendilerini daha güzel hissedecek ve özgüvenlerinde artış olacaktır.

2- Anestezi Zararlı Mıdır?

Burun estetiği ameliyatlarında uygulanan anestezi lokal veya genel anestezi olmak üzere 2’ye ayrılmaktadır. Estetik Operasyon yaptıracak hastaya yapılan tahlillerden sonra verilen anestezi yöntemi hastanın vücuduna ve bağışıklığına göre ayarlandığı için hastanın sağlığı açısından tehdit edici bir unsur değildir.

3- Estetik Sonrasında Ağrı ve Şikayet Olur Mu?

Burun estetiği ameliyatlarının sonrasında ameliyatın zorluk derecesine ve yapılan işlemlere göre hastanın burun bölgesinde ufak sızlamalar ve ağrılar olabilmektedir. Lakin alanında uzman bir cerrah ile çalışarak yapılan estetik operasyonlar sonrasında genellikle hastalara oluşabilecek semptomların önüne geçmek ve hastanın ağrı veya sızı çekmesini engellemek için belirli ağrı kesici ve antibiyotikler reçete edilmektedir. Bu yüzden ilaç dozuna uygun bir şekilde günlük olarak ilacını alan kişilerin ağrı ve sızı gibi şikayetleri olmamaktadır.

4-  Burun Estetiği Kimler Tarafından Yaptırılabilir?

18 yaşını dolduran ve burun yapısından memnun kalmayan birçok kişi burun estetiği ameliyatı olabilmektedir. Genel olarak kişiler burun çıkıntısı, burun büyüklüğü ve burun kemeri ile ilgili olan şikayetlerinin düzeltilmesi ve daha doğal daha estetik bir görünüme kavuşabilmesi için burun estetiği ameliyatlarını tercih etmektedir.

5- Burun Estetiği Kalıcı Mıdır?

Burun estetiği ameliyatı kalıcı ameliyatlardır. Kişinin burnu ilerleyen dönemlerde bir travma yüzünden kırıldığında burun estetiği ameliyatlarının sonuçlarında değişiklik olmaktadır. Bu yüzden böyle bir durumla karşı karşıya kalan kişilerin travma sonrasında oluşan deformasyonlar için tekrar tedavi olması ve gerekiyorsa yeniden burun estetiği ameliyatı yaptırması gerekmektedir.

 

This entry was posted in Estetik and tagged , , , . Bookmark the permalink.