Botox Tedavisi İle Gençleşmek Mümkün Mü?

Günümüzde İzmir’de yaygın olarak kullanılmaya devam eden botoks tedavisi özellikle kırışıklıkların giderilmesi konusunda kullanılmaktadır. Daha genç görünmek isteyen bay ve bayanların tercih edeceği yöntemler arasında yer almaktadır. Yapılacak olan uygulama sayesinde göz çevresi veya dudak çevresi gibi pek çok farklı alanda oluşan kırışıklıkların giderilmesi sağlanmaktadır.

Zaman içerisinde özellikle mimiklerden dolayı ortaya çıkan derin veya orta dereceli kırışıklıklar daha yaşlı bir görüntü oluşmasına neden olmaktadır. Bu durumun düzeltilmesi için bakterilerden elde edilmiştir bir protein ile yapılacak botoks uygulaması etkili olmaktadır. Uzman doktor tarafından uygulama yapılması istenilen sonucun elde edilmesini sağlar. Bu nedenle yaptırmak isteyen kişilerin mutlaka uzman doktor ile görüşme yapması gerekir.

Botox İle Nasıl Gençleşilir?

Yapılacak olan botoks tedavisi ile gençleşmek mümkün mü? Özellikle yaptırmak isteyenlerin kafasında olan sorunlar arasında yer almaktadır. Yapılacak olan uygulamanın ardından özellikle kırışıklıkların oluştuğu bölgedeki sinirlerin geçici bir süre için bloke edilmesi sağlanarak kırışıklıkların giderilmesi sağlanmaktadır. Bu sayede herhangi bir sorun yaşanmadan istenildiği gibi daha genç bir görüntü elde edilebilir.

Uygulamanın düzenli bir şekilde yapılması oluşan kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olmaktadır. Uygulama sonrasında 3-6 ay kadar aynı şekilde etki gözlemlenmektedir. Düzenli şekilde uygulama yapılması bu sürenin daha da uzamasına yardımcı olmaktadır. Pek çok farklı alanda yapılabilecek uygulama sayesinde kırışıklıkların ortadan kaldırılması sağlanabilir. Yapılacak kontrollerin ardından belirlenecek olan noktalara en uygun şekilde tedavi yöntemi uygulanmaktadır.

botox yaptıran kadın

Botoks Kimlere Uygulanır?

Botoks uygulaması 18 ile 65 yaş arasında isteyen herkese uygulanmaktadır. Özellikle zaman içerisinde çoğalan kırışıklıkların giderilmesi ve daha genç bir görüntü elde edilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Günümüzde yaygın olarak tercih edilen yöntemlerden arasında yer almaktadır. Yapılacak olan uygulamanın profesyonel kişiler tarafından uygulanması edebilecek sonucun daha kaliteli olmasını sağlamaktadır.

Özellikle bayanların yoğun talep göstermiş olduğu uygulama aynı zamanda erkekler içinde uygulanmaktadır. Yüzde oluşan kırışıklıkların yanı sıra pek çok farklı alanda oluşacak rahatsızlıklara karşı da kullanılmaktadır. Kırışıklıkların zaman içerisinde derinleşmesine engellemek amacıyla düzenli bir şekilde uygulama yapılması istenilen sonucun elde edilmesini sağlar.

Botoks İle Genç Görünmek

İlerleyen yaşlarda daha genç bir görüntüye sahip olmak isteyenler için botoks enjeksiyon uygulaması istenilen sonucun elde edilmesini sağlamaktadır. Yapılacak olan uygulama sayesinde bölgede bulunan sinirlerin bloke edilmesi sağlanarak daha genç bir görüntüye sahip olması sağlanmış olunur.

Yapılacak olan uygulama sırasında özellikle bölgeye göre verilecek olan enjeksiyon oranı belirlenmektedir. Bu sayede etki oranı değişmektedir. Her hastanın yapısına ve uygulama yapılacak olan bölüme göre belirlenecek olan miktarda enjeksiyon yöntemi kullanılarak uygulama yapılmaktadır. Özellikle aynı gün içerisinde yapılan uygulamanın ardından hastanın normal yaşantısına geri dönmesi mümkün olduğunda isteyen her hasta için aynı gün içinde rahatlıkla uygulanabilir.

İzmir’de botox tedavisi almak istiyorsanız buraya tıklayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

This entry was posted in Sağlık and tagged , . Bookmark the permalink.